Категорії

Як вибрати блок живлення

Як вибрати блок живлення

ЯК ВИБРАТИ БЛОК ЖИВЛЕННЯ


Коли ви визначилися, яку світлодіодну стрічку будете використовувати, вам залишається підібрати блок живлення, диммер, Підсилювач.

ВИБІР БЛОКУ ЖИВЛЕННЯ.


Блоки живлення - це перетворювачі 220 В змінної напруги в 12 В постійного стабілізованої напруги для світлодіодної стрічки, лампочок та ін.

Блоки живлення бувають:

- у пластиковому корпусі (найдешевші) як зарядка до телефону або ноутбука

- не герметичні. У відкритому металевому корпусі. Для під'єднання потрібна тільки викрутка, є можливість коригувати вихідну напругу (10,5-14,5 В). Такі блоки живлення підходять для більшості випадків.

- герметичні блоки живлення IP65. Вологозахищені блоки живлення. Використовують для установки в місцях з підвищеною вологістю або можливістю попадання вологи. З двох сторін цього блоку живлення виходять дроти, для підключення потрібно припаяти або прикрутити кінці.  Зазвичай коричневий-фаза, синій – нуль, жовто/зелений – заземлення. Зі зворотного боку 12В Червоний -»+", Чорний -» -".

Залишилося підібрати блок живлення по потужності.

У кожної стрічки є свої характеристики по потужності. Наприклад, ви вибрали стрічку smd3528, 120 світлодіодів. Вам потрібно 15 м стрічки.

Значить, 15 м стрічки будуть споживати 15 х 9,6 Вт/м = 144 Вт.

Блок живлення необхідно підбирати по потужності з запасом 25-30%. 144Вт х 1,25 = 180 Вт (округляємо завжди в більшу сторону)