Категорії

Схеми під'єднання світлодіодної стрічки

Схеми під'єднання світлодіодної стрічки

Є кілька схем приєднання світлодіодної стрічки. Нижче представлена найскладніша схема, в якій використовуються всі можливі компоненти.

Користуючись такою схемою, ви зможете без зусиль підключити будь-яку кількість RGB стрічки від одного контролера і управляти їй з одного пульта, навіть якщо Вам потрібно підключити 300-500 метрів стрічки. В принципі, це не важливо, так можна живити і 1 км стрічки.

Суть дуже проста. Нам потрібно подати 12В на контролер, з контролера 4-жильним проводом живити паралельно все V+RGB входи підсилювачів, подати живлення 12В на кожен Підсилювач (живити підсилювачі і контролер з одного блоку живлення або з різних значення не має) і підключити стрічку до виходів підсилювачів.

Схема подключения светодиодной ленты RGB

За кількістю стрічки пам'ятаємо, якщо у нас, наприклад, стрічка 5050-60 зі струмом 1,2 А на 1м, значить на 1 Підсилювач 12а можна підключити до 10 метрів стрічки і використовувати блок живлення 12а +30%= 15,6 а. вибираємо найближчий в більшу сторону 16,6 а.

Підключати з одного висновку в довжину рекомендується не більше 5 метрів стрічки, якщо Вам потрібно підключити від підсилювача 10 м стрічки, то ви можете зробити заживлення посередині і пустити 5 метрів вправо і 5 м вліво.

Порада: якщо ви плануєте різати стрічку шматками, наприклад, по 1м і підключати їх все паралельно, то стрічка буде в сумі споживати більший струм, зробіть додатковий запас по потужності 20-30% для блоку живлення і підсилювача або зробіть трохи менше напруга на блоці живлення до 11-11,5 В, з такою напругою і стрічка буде довше служити і блоки живлення, і підсилювачі при практично не помітною втраті яскравості. (Перевірено на практиці).

Якщо ж Вам потрібна більш проста схема, наприклад, без підсилювачів, то користуємося тією ж схемою, просто не підключаємо підсилювачі. Подаємо 12В на контролер, з контролера подаємо харчування на стрічку. Розрахунок по потужності контролера і блоку живлення точно такий же.